РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.639 EUR: 47.426
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.639
EUR 40.000 41.000 47.426
USD 41.250 41.750 41.639
EUR 46.900 47.701 47.426
Новость

Цифровізація будівельної сфери пришвидшить процеси відбудови

Цифровізація та автоматизація процесів допомагає зменшити вплив чиновника на прийняття рішень та зменшує корупційні ризики
3362
04 марта 2025 г.

Цифровізація будівництва Україні

Україна працює над забезпеченням максимальної цифровізації процесів відбудови. Це дозволить прибрати корупційні ризики у цій сфері та пришвидшить відновлення країни.

Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк під час конференції «Державне партнерство та інвестиції у відновлення територій. Як залучати українських виробників будівельних матеріалів до процесу відновлення».

«Ми прагнемо, щоб українські виробники будматеріалів розширювали виробництво, для того, щоб якнайшвидше відбудовувати зруйновану інфраструктуру. Але ми розуміємо, що вони можуть стикатися з потенційними корупційними ризиками – починаючи від відведення земельної ділянки для будівництва заводу, закінчуючи питаннями дозвільної документації та введенням в експлуатацію. Саме тому наше завдання зробити ці процеси максимально прозорими», – наголосила Шуляк.

Вона нагадала, що згідно з соцопитуваннями, українців насамперед хвилює питання справедливого миру, а на другому місці – боротьба з корупцією.

«Ризик корупції є, і він заважає швидкому втіленню певним програмам, пов’язаних з відновленням. Нівелюючи корупційні ризики, ми розширюємо та прискорюємо наші можливості до розвитку», – зауважила парламентарка.

Саме тому, за її словами, одним з головних завдань у будівельній сфері є цифровізація, знищення монополій, підвищення відповідальності за корупційні прояви.

«Це ті речі, на яких потрібно фокусуватися в законодавстві та у діях виконавчої влади. І звичайно, залучати бізнес до цих процесів, щоб у цій сфері було більше прозорості», – зазначила очільниця Комітету ВР з містобудування.

Вона додала, що цифровізація та автоматизація процесів допомагає зменшити вплив чиновника на прийняття рішень та зменшує корупційні ризики.

Приміром, всі будівлі з категорію наслідків СС-1 зараз будуть проходити процес автоматичної реєстрації. Згодом цю процедуру потрібно масштабувати і на будівництво категорії СС-2 і СС-3.

«Я впевнена, що всі цифрові ініціативи позитивно впливають на процес відбудови України. Вони забезпечують надходження інвестицій, адже це про прозорість та підзвітність – речі, без яких неможлива відбудова країни», – підсумувала Шуляк.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
sluga-narodu
04 марта 2025 г.
2604
Нова житлова політика змінить сприйняття як державою, так і громадянами прав та обов’язкі...
04 марта 2025 г.
2260
28 лютого у Вашингтоні пройшла зустріч Трампа, Венса та Зеленського, яка закінчилася конфліктом між ...
04 марта 2025 г.
3738
Міжнародний показник відтворення населення - це 2,2 дитини на одну жінку дітородного віку. В середнь...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2935
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2845
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4070
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
Вчера
7451
Данське архітектурне бюро CEBRA працює над створенням нового офісного простору для дизайнерської ком...
03 июня 2025 г.
4789
Попри зміни будівля зберегла свій автентичний вигляд. Фасад із клінкерної цегли очистили лазеро...
03 июня 2025 г.
3350
Ринок систем для очищення води зіткнувся останнім часом із безліччю вимог, які ставить споживач. Сер...
27 мая 2025 г.
2719
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1086
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
964
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!