РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.100 EUR: 49.636
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.100
EUR 40.000 41.000 49.636
USD 41.850 42.360 42.100
EUR 49.330 49.950 49.636
Новость

Доступна іпотека під 7%: за певних умов програму можуть згорнути. Пояснення Мінфіну

У Мінфіні повідомили, що програму "Доступна іпотека під 7%" можуть закрити
1126
10 марта 2021 г.


Доступна іпотека в Україні


Державна програма "Доступна іпотека під 7%" може бути закрита, якщо банки почнуть самі видавати кредити під 7-8%. 

Про це заявив заступник міністра фінансів Юрій Драганчук в ефірі одного з телеканалів.

"Коли держава побачить, що ринкові умови вже приблизно такі ж, як за державною програмою, тоді, можливо, буде ухвалено рішення про припинення програми. Але це не означає, що програма зупиниться для існуючих клієнтів. Всім людям, які підпишуть договори, держава компенсуватиме ставку", - зазначив Драганчук.

За його словами, у Мінфіні розраховують, що такі умови банки будуть пропонувати вже приблизно через рік. При цьому, чинним клієнтам держава продовжить компенсувати ставку.

"Компенсація за ставкою передбачена в бюджеті. У Фонду розвитку підприємництва бюджет - 2 млрд грн. На компенсацію передбачено 300 млн грн, тому грошей більше, ніж треба", - сказав заступник міністра фінансів.



Він також розповів, що стати учасником цієї програми зможуть не всі. Зокрема, існує вікове обмеження. На момент останнього платежу людині, якій видається кредит, має бути не більше 70 років. Максимальний термін, на який видається іпотека, - 20 років. Тобто, якщо кредит береться на 20 років, то максимальний вік учасника програми - 50 років.

За словами Драганчука, також не допускаються до участі сім'ї, місячних дохід у яких у 10 разів і більше перевищує середньомісячний дохід у регіоні. Наприклад, якщо середньомісячний дохід в регіоні 10 тис. грн, то сім'я має заробляти не більше 100 тис. грн.

"Якщо дохід понад 100 тис. грн, ми вважаємо, що ця сім'я може дозволити собі кредит на комерційних умовах або просто взяти іпотеку в розстрочку", - пояснив Драганчук.



За умовами програми, максимальна вартість квартири становить 2,5 млн грн, вартість кредиту 2 млн грн. Перший внесок має бути 15% від вартості квартири.

Як повідомлялося, програму "Доступна іпотека під 7%" запустили 1 березня 2021 року. Завдяки їй українці можуть оформити кредит на житло під 7%, а різницю відсоткової ставки буде компенсувати держава.

  Цікаво про архітектуру: раніше и писали про використання сталі Кортен в оформленні елементів міської архітектури
Источник:
ukrinform
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Доступная ипотека "Єоселя"
02 марта 2021 г.
5628
Хто може отримати дешеву позику від банків за новою програмою, і чому є сумніви щодо успішності проє...
01 марта 2021 г.
3096
С 1 марта ипотеку под 7% будут выдавать 7 банков...
26 февраля 2021 г.
1013
Загальний обсяг іпотечних кредитів у Польщі, наданих у грудні 2020 року, збільшився на 5,4...
26 февраля 2021 г.
1185
Правительственная программа открывает путь к дешевой ипотеке...
25 февраля 2021 г.
1041
Прогнозисти в США наголошують на значному збільшенні обсягу іпотечного кредитування цього року...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
10 марта 2025 г.
1235
Сертифікат єВідновлення можна використовувати для оплати першого внеску єОселя...
24 января 2025 г.
4221
У період, коли оновлювали реєстри, "єОселя" не  могла приймати заявки, адже при подачі в "...
07 ноября 2024 г.
4892
Це стимулюватиме молодь залишатися в країні, а розвиток програми посилить позитивний ефект для будів...
25 ноября 2025 г.
1170
Alliance Novobud розширює свої проєкти в Броварах, відкриваючи нові перспективи для покупців: страте...
22 декабря 2025 г.
3178
Нацбанк анонсував трансформацію державної іпотечної програми «єОселя», що має запрацюват...
19 декабря 2025 г.
2015
Національний банк України звернувся до Верховної Ради із закликом скасувати воєнний мораторій на вре...
18 декабря 2025 г.
2991
На рівні законодавства, планують встановити чіткі правила й порядки, дотримання яких дасть змогу пра...
16 декабря 2025 г.
1857
Держава вкладе 30 млрд грн у програму "єОселя" через "Укрфінжитло"...
12 декабря 2025 г.
2365
Після 2022 року більшість переселенців втратили доступ до власних домівок, через це понад 1,8 млн ВП...
09 декабря 2025 г.
1542
Найактивнішими регіонами залишаються Київська область та столиця...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини ринку ЖКХ в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!