РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.896 EUR: 50.524
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.600 44.200 43.896
EUR 49.850 50.850 50.524
USD 43.800 44.234 43.896
EUR 50.200 50.901 50.524
Новость

Стадіони та спортзали стануть доступнішими для людей з інвалідністю

У новому ДБН містяться обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору ззовні та всередині громадських спортивних закладів.

2990
06 декабря 2018 г.

 
Кожна людина має право займатися спортом

Особи з інвалідністю матимуть безбар’єрний доступ до спортивних закладів для зручного і комфортного відвідування спортивних подій та занять спортом.

У новому ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” містяться обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору ззовні та всередині громадських спортивних закладів.

Новий ДБН вже затверджений, найближчим часом буде опублікований та вступить в дію орієнтовно навесні наступного року.

“Чи часто ви бачите людей з інвалідністю на стадіоні чи у спортзалі? Думаю, що ні. Адже у більшості таких закладів реальне безбар’єрне середовище повністю відсутнє - немає зручних підходів, входів/виходів, спеціально облаштованих місць, туалетних та душових кімнат і так далі. Так не має бути!

Тому у новому ДБН ми ввели вимоги щодо облаштування спортивних об’єктів всіма необхідними засобами доступності, щоб кожна людина мала доступ до занять спортом чи комфортного відвідування спортивних подій”, - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзена своїй сторінці у Facebook.

Згідно з ДБН, у всіх спортивних закладах обов’язково мають бути влаштовані:

  • безпечні пандуси, спеціальні підйомники та інші засоби доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;
  • тактильна підлогова плитка, інформаційні таблички та позначення шрифтом Брайля, інші візуальні елементи і аудіопокажчики для людей з порушеннями зору;
  • дублювання важливої звукової інформації текстами, організація сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

Крім того, у приміщеннях роздягалень при спортивних спорудах для людей з інвалідністю слід передбачати індивідуальні шафи для одягу висотою не більше 1,7 м та індивідуальні кабіни площею не менше 4 кв. м із розрахунку по одній кабіні на 3-х осіб, які одночасно користуються візками і займаються. Також мають бути забезпечені лави довжиною від 3 м, шириною від 0,7 м і висотою до 0,5 м і вільний простір для проїзду навколо них.

Також у приміщеннях спортивних закладів мають бути обов’язково забезпечені:

  • універсальні туалетні кабіни шириною від 1,65 м та глибиною від 1,8 м;
  • душові кабіни розміром 1,5 м на 0,9 м з відкидним кріслом на висоті 0,45 м та простором перед нею для маневрування візка.


Хочете дізнатись більше про нові ДБН? 
Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>


Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Обновление ДБН
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
05 декабря 2018 г.
5555
 Мінрегіон затвердив новий ДБН “Інклюзивність будівель і споруд”. ...
05 декабря 2018 г.
2849
З прийняттям законопроекту пандус або інші спеціальні засоби доступності можуть встановлюватися без ...
04 декабря 2018 г.
3614
Нові ДБН щодо фасадної теплоізоляції дозволять щорічно заощаджувати до 15% тепла. ...
16 марта 2026 г.
6959
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
17 марта 2026 г.
1728
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
12 марта 2026 г.
3469
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
17 марта 2026 г.
2122
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
17 марта 2026 г.
1728
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
26 февраля 2026 г.
1536
Онлайн-захід присвячено економіці та практиці використання КЕРАТЕРМ у висотках. Обговорять строки ре...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY та засідання Ради директорів КБУ (ЗАХІД ВЖЕ ВІДБУВСЯ)
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з міжнародними партнерами для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України.
Киев
18
марта
при регистрации