РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.450 EUR: 48.441
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.450
EUR 40.000 41.000 48.441
USD 41.200 41.649 41.450
EUR 48.070 48.771 48.441
Новость

Українські музеї ретельніше оберігатимуть від пожеж

Спеціальні системи пожежогасіння у музеях дозволять зберегти 100% експонатів
2810
27 марта 2019 г.




Протипожежні заходи

У проекті нового ДБН щодо закладів культури та дозвілля пропонується ввести рекомендацію - влаштовувати системи газового та вуглекислотного пожежогасіння в експозиційних залах та фондосховищах музеїв. Це сприятиме збереженню 100% експонатів у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

“Сьогодні газові та вуглекислотні системи пожежогасіння набирають все більшу популярність. За вартістю вони не відрізняються від традиційних методів ліквідації пожеж за допомогою води або піни. Проте є ефективними, і що найважливіше, дозволяють зберігати цінні предмети та майно. Це особливо актуально для музеїв, архівів та інших фондів, приміщень виставок тощо. Тому зараз є пропозиція прописати відповідну норму у ДБН щодо закладів культури і дозвілля, щоб передбачати влаштування таких систем при проектуванні цих будівель. Це дозволило б зберігати 100% експонатів під час гасіння пожеж”, - написав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Принцип дії систем газового пожежогасіння полягає в тому, що проникаючи у приміщення, газ витісняє кисень, чим зупиняє подальше розповсюдження вогню. При вуглекислотному пожежогасінні вуглекислота під дією високої температури також переходить у газоподібний стан, що сприяє зниженню концентрації кисню в повітрі. Крім цього, вуглекислота також сприяє охолодженню поверхонь, які піддавалися вогню. Використовуються дані системи обов’язково після евакуації людей з приміщень.

Згідно з проектом ДБН “Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади”, в експозиційних залах та фондосховищах музеїв рекомендується застосовувати газове та вуглекислотне пожежогасіння. Це сприятиме збереженню важливих та цінних експонатів, документів, виставкових матеріалів у випадку можливих надзвичайних ситуацій.

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Обновление ДБН
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 марта 2019 г.
2776
Мінрегіон пропонує проектувати трамвайні зупинки з підвищеними посадковими платформами для безпеки т...
25 марта 2019 г.
2822
У громадських санвузлах з’являться зручні сповивальні столики для немовлят...
22 марта 2019 г.
3275
З 1 квітня вступають в дію нові будівельні норми щодо інклюзивності будівель...
13 августа 2025 г.
2979
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
11 августа 2025 г.
46799
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
31 июля 2025 г.
3287
Документ передбачає залучення приватних інвестицій для швидкого відновлення інфраструктури...
Вчера
499
Застосування численних матеріалів є чудовим способом упорядкувати різні зони та об'єкти. Один і той ...
Вчера
7547
Бетонний моноліт наче виростає зі скелі. Під час будівництва не постраждало жодне дерево....
13 августа 2025 г.
5502
Будівля виглядає як художня інсталяція завдяки оптичним ілюзіям. Взагалі у дизайні використано ...
05 августа 2025 г.
1189
6 серпня відбудеться розширене спільне засідання Ради Будівельної палати України, Профспілки працівн...
05 августа 2025 г.
2938
Головна мета зустрічі — консолідація зусиль будівельного бізнесу задля подолання наслідків рос...
31 июля 2025 г.
2041
Київ, 31 липня 2025 — У КВЦ «Парковий» відбудеться головна професійна подія літа &...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!