РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.259 EUR: 48.174
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.259
EUR 40.000 41.000 48.174
USD 41.200 41.601 41.259
EUR 47.940 48.539 48.174
Новость

Індекс ділових очікувань відреагував на загрозу воєнного конфлікту

НБУ оприлюднив Індекс очікувань ділової активності, його значення є найнижчими за останні 12 місяців
992
02 февраля 2022 г.


Очікування бізнесу погіршились


Індекс очікувань ділової активності різко опустився на 8,1 пункту – до 40,5 пункту у січні, що є найнижчим його значенням за останні 12 місяців. Про це йдеться у щомісячному звіті НБУ.

На рівень очікувань підприємств усіх секторів економіки впливали зростання ймовірності воєнного конфлікту, підвищення цін на енергоносії у світі, погіршення епідемічної ситуації та традиційне для початку року ослаблення ділової активності, пояснюють у Нацбанку.

Підприємства промисловості знизили оцінки результатів діяльності та перспектив свого розвитку: у січні секторний індекс впав до 42,9 із 49 у грудні. Респонденти погіршили оцінки обсягів виготовленої продукції та обсягів нових замовлень на продукцію, зокрема експортних.

Очікування підприємств торгівлі також погіршилися: секторний індекс становив у січні 40,7 у порівнянні з 49,6 у грудні. Підприємства очікують уповільнення товарообігу та зменшення обсягів закупівель товарів для продажу. Респонденти сектору й надалі налаштовані на зниження торгової маржі та зростання залишків товарів для продажу.

Підприємства сфери послуг третій місяць очікують на погіршення своїх економічних результатів: у зв'язку з несприятливою епідемічною ситуацією секторний індекс знизився до 39,5 з 47,8 у попередньому місяці. Респонденти налаштовані на зменшення обсягу послуг, нових замовлень та послуг у процесі виконання.

Внаслідок сезонного скорочення економічної активності та значної кількості неробочих днів секторний індекс підприємств будівництва у січні знизився до 33 із 47,2 у грудні 2021 року. Респонденти прогнозували суттєве зменшення обсягів будівництва, нових замовлень та, як наслідок, зменшення обсягу закупівлі сировини та матеріалів.

Підприємства всіх секторів економіки прогнозували подальше зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі суттєвого подорожчання сировини, матеріалів та товарів постачальників.

Респонденти всіх секторів, крім торгівлі, очікували на скорочення чисельності працівників.

НБУ проводив щомісячне опитування 408 підприємств у період 5-24 січня 2022 року.

Интересно о строительстве: как выбрать и купить бетономешалку?
Источник:
finance
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 февраля 2022 г.
1092
Один з найважливіших критеріїв для видачі сертифіката про прийняття об'єкта в експлуатацію – д...
02 февраля 2022 г.
934
Заступник голови Херсонської обласної держадміністрації розповів про нові індустріальні парки...
02 февраля 2022 г.
18771
На вартість столичних "квадратів" впливає величезна кількість чинників. Так, на околиці міста можна ...
13 августа 2025 г.
3007
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
11 августа 2025 г.
66095
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
31 июля 2025 г.
3293
Документ передбачає залучення приватних інвестицій для швидкого відновлення інфраструктури...
Сегодня
10539
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Сегодня
8488
Церкву, як очікується, зустрічатимуть на вулицях тисячі людей, серед яких буде король Карл XVI Густа...
15 августа 2025 г.
524
Застосування численних матеріалів є чудовим способом упорядкувати різні зони та об'єкти. Один і той ...
05 августа 2025 г.
1200
6 серпня відбудеться розширене спільне засідання Ради Будівельної палати України, Профспілки працівн...
05 августа 2025 г.
2948
Головна мета зустрічі — консолідація зусиль будівельного бізнесу задля подолання наслідків рос...
31 июля 2025 г.
2049
Київ, 31 липня 2025 — У КВЦ «Парковий» відбудеться головна професійна подія літа &...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!